پلکسر Plexer چیست و چه عوارضی دارد؟ پلکسر Plexer چیست و چه عوارضی دارد؟

پلکسر Plexer چیست و چه عوارضی دارد؟

یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 13:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

  روش پلکسر نسبت به جراحی‌های زیبایی مزایای فراوانی دارد که همین مزایا آن را به یک روش درمانی محبوب مبدل کرده است. در این روش هیچ نوع برشی وجود ندارد و به دنبال آن نیز نیازی به بخیه نیست. در اغلب موارد بیمار می‌تواند پس از درمان و در همان روز به کارهای روزانه خود ادامه دهد. در این روش نیازی به استفاده از بی‌حس کننده‌های تزریقی نیست، بنابراین خیلی سریع‌تر از روش‌های جراحی انجام می‌شود.

  پلکسر در چه مواردی استفاده می‌شود؟

  پلکسر روشی بسیار دقیق است که به بافت‌های اطراف آسیب نمی‌رساند. همین امر آن را برای درمان‌هایی مانند بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی، به یک گزینه عالی تبدیل کرده است. برای انجام بلفاروپلاستی در مواقعی که پلک باریک است، پلکسر نسبت به لیزر و RF گزینه بهتری محسوب می‌شود. پلکسر مصارف درمانی وسیعی دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  بازسازی پلک (بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی) برای اصلاح کیسه‌های چربی در پلک پایین و پوست اضافی در پلک بالا
  پاک کردن تتو
  رفع عیوب پوستی و ضایعات خوش‌خیم مانند زگیل، فیبروم، پیگمانته و لکه‌های خورشید گرفتگی
  بهبود اسکار شامل اسکار جراحی، اسکار آکنه و جای بخیه
  درمان چروک و خطوط دور دهان
  لیفت صورت و گردن
  درمان آکنه فعال

  استفاده از پلکسر در رفع چین و چروک زیر چشم

  افتادگی پلک و کیسه‌های چربی زیر چشم باعث سالخوردگی ظاهر فرد می‌شود. اگر کیسه‌های چربی زیر چشم، افتادگی پلک و چروک اطراف چشم شادابی ظاهری شما را از بین برده است می‌توانید بدون نیاز به جراحی به رفع چین و چروک زیر چشم بپردازید. پلکسر برای افرادی که به دنبال روشی موثر برای رفع چین و چروک زیر چشم هستند مناسب است.

  پلکسر جایگزینی مناسب به جای جراحی‌هایی مانند بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی زیر چشم و چین و چروک اطراف چشم است. پلکسر روشی نسبتا سریع برای برداشتن کیسه‌های چربی زیر چشم نیز هست.

  پلکسر چه مکانیزمی دارد؟

  این روش از طریق ایجاد یک سری نقاط کوچک روی پوست باعث انقباض و سفت شدن فوری فیبرهای پوست می‌شود. به این ترتیب اثرات لیفت، بازسازی و جوانسازی روی پوست اعمال می‌شود. در این روش برای جوانسازی پوست از فاز چهارم ماده یعنی پلاسما استفاده می‌شود. بدین منظور از یونیزاسیون گازهای موجود در هوا برای ایجاد قوس‌های الکتریکی کوچک استفاده می‌گردد. با ایجاد قوس‌های الکتریکی کوچک می‌توان بدون اینکه به بافت‌های اطراف آسیب و گرمای ناخواسته برسد، ناحیه مورد نظر را درمان کرد. پلاسما نسبت به لیزر و دیاترمی کم تهاجمی‌تر است.

  پلاسما یک نوآوری نسبتا جدید در صنعت زیبایی است. ابزارهای بسیار دقیقی با استفاده از ذرات گاز موجود در هوا، بین نوک دستگاه و پوست بیمار پلاسما تولید می‌کنند. قوس الکتریکی تولید شده منجر به تصعید یعنی تبدیل مستقیم جامد به گاز می‌شود. در نتیجه بدون ایجاد هیچ برشی، پوست محکم می‌شود. در این روش بدون ایجاد جراحت یا نیاز به دوره ریکاوری، نتیجه‌ای مشابه نتایج حاصل از جراحی تهاجمی بدست می‌آید. نتایج درمان در پلکسر، فوری هستند.

  فواید استفاده از پلکسر برای رفع چین و چروک اطراف چشم

  ظاهر جوان‌تر
  نتایج طولانی مدت
  بدون نیاز به ریکاوری
  سفت شدن پوست زیر چشم و حذف کیسه‌های چربی
  لیفت پلک بالا
  رفع چین و چروک زیر چشم
  رفع چین و چروک زیر چشم با پلکسر چگونه انجام می‌شود؟
  برای برداشتن پوست اضافی اطراف چشم با استفاده از پلکسر به چاقوی جراحی یا لیزر نیاز نیست. بنابراین این روش خطرات ذاتی روش‌های جراحی سنتی را از بین برده است. ۳۰ دقیقه قبل از شروع درمان از کرم بی‌حس کننده موضعی برای کاهش ناراحتی بیمار استفاده می‌شود.

  در طول درمان از بیمار خواسته می‌شود چشم‌های خود را باز و بسته کند. این امر به هدایت بهتر پزشک و درمان دقیق ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. به این ترتیب بیمار بهترین نتیجه را کسب می‌کند.

  برای رفع چین و چروک زیر چشم باید چند جلسه پلکسر انجام داد؟
  پلکسر یک درمان تدریجی برای رفع چین و چروک زیر چشم است و به چند جلسه درمان نیاز دارد. برای کسب بهترین نتیجه حداقل ۳ جلسه درمان به فاصله ۶ هفته پیشنهاد می‌شود. معمولا هر جلسه پلکسر بیشتر از ۳۰ دقیقه طول نمی‌کشد.

   

  عوارض پلکسر

  آیا رفع چین و چروک زیر چشم با پلکسر، عوارض جانبی به همراه دارد؟
  بیماران می‌توانند یک روز پس از درمان کارهای روزمره خود را از سر گیرند. برای پوشاندن محل درمان می‌توان از پوشاننده‌های آرایشی بهره برد.
  زخم‌های کوچک ناشی از پلکسر پس از چند روز از بین می‌روند. از ساییدن و کندن آن‌ها بپرهیزید.
  قرمزی ناحیه تحت درمان هم بعد از چند روز از بین می‌رود.
  اگر پوست دچار پوسته ریزی شود، ۳ تا ۷ روز بعد از درمان متوقف می‌شود.
  اثر کرم بی‌حس کننده ممکن است تا دو روز باقی بماند.
  به طور کلی این درمان هیچ نوع عوارض جانبی پایداری به همراه ندارد.

  نتایج پلکسر چه مدت باقی می‌مانند؟

  از آنجایی که پلکسر بیش از یک روش ساده سفت کننده است و در آن واقعا پوست برداشته می‌شود، نتایج حاصل از آن به اندازه جراحی‌های تهاجمی باقی می‌ماند. البته مانند دیگر جراحی‌های زیبایی، پلکسر نیز نمی‌تواند در برابر سالخوردگی مقابله کند و تاثیرات آن به طور کامل دائمی نیست، ولی نتایج مثبت حاصل از آن بین چند ماه تا چند سال باقی می‌ماند. علاوه بر افزایش سن، سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و تابش طولانی مدت نور خورشید نیز می‌تواند باعث کاهش اثرات حاصل از پلکسر شود. ژنتیک و قومیت بیمار از دیگر عواملی هستند که روی نتایج درمان تاثیر می‌گذارند.

  خواندن 6 دفعه

  نظر دادن

  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.