پلکسر

یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 12:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

  تکنولوژی پلاسما در حالت کلی و پلکسر یا پلاسما جت که ابزارهای مربوط به آن می باشند روشی جدید جهت جوانسازی، رفع چین و چروک ، ترمیم مواردی مانند جای آکنه ( جوش) ، ابله مرغان ، زخم و بخیه و حتی اصلاح فرم و سایز بینی های گوشتی است که روشی غیر تهاجمی و در عین حال بسیار کارآمد و بی خطر می باشد.

  یکی از کاربردهای شایع دیگر آن اصلاح افتادگی پلک است و به همین جهت آنرا بلفاروپلاستی دینامیک و بدون تیغ جراحی نیز می نامند. با بالا رفتن سن و در اثر عوامل مختلف به تدریج پوست پلکها شل شده و باعث چین و چروک و افتادگی می شود.


  این دستگاه مولد شار الکترونی با ایجاد اختلاف پتانسیل تا ۵۰۰۰ ولت و یونیزه کردن گاز مابین اپلیکاتور دستگاه و بدن انسان می باشد. در این عمل از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید پوست و چربی( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود که منجر به جمع شدن لایه های زیرین پوست میگردد. علاوه برآن تحریک سنتز کلاژن توسط فیبروبلاست های پوست و به دنبال آن جوانسازی و ترمیم بافت نیز پیامد دیگر این تکنیک است.

  ‌ عمق کم تخریب، عدم گسترش گرما به بافت های اطراف و بهبود سریع نقطه تمایز این تکنولوژی با روشهایی همچون لیزر و عمل جراحی بلفاروپلاستی میباشد و در اغلب موارد بیمار می تواند پس از درمان به کارهای روزانه خود بپردازد. همین مزایا و تاثیر گذاری فوق العاده پلاسما سبب کاربرد روز افزون این روش جوانسازی در دنیا شده است.

  ‌ بسته به عمق و نوع ضایع ، تعداد جلسات درمان با پلکسر تعیین می‌شود. معمولا ناحیه مورد نظر باید ۱ تا ۳ جلسه تحت درمان قرار گیرد.

  مراقبتهای پس از انجام پلاسما شامل پرهیز از تماس اب به محل ضایعه به مدت ۴۸ ساعت و استفاده از کرمهای پوشاننده و ترمیم کننده تا زمان بهبود کامل پوست می باشد.

  خواندن 66 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 11:10

  نظر دادن

  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.