تزریق ژل

یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 11:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

  بکی از عمده‌ترین تغییراتی که با بالا رفتن سن در صورت ما اتفاق می‌افتد از دست رفتن حجم صورت است که ناشی از تحلیل پوست و چربی زیر آن است . ترمیم و بازگرداندن بافت‌های نرم صورت با استفاده از تزریق فیلر ، یکی از تکنیک‌های جوان‌سازی پوست است که نتایج خوبی در زمینه رفع چین و چروک‌های صورت داشته و با دوره نقاهت کوتاه ، جایگزین مناسبی برای برخی موارد جراحی زیبایی محسوب می‌شود.


  تزریق فیلر نقش بسزایی در هموار کردن خطوط عمیق و چین و چروک‌ها، مخصوصاً در اطراف بینی و لب‌ها ، بازگرداندن حجم گونه‌ها و برجسته‌تر کردن آن‌ها و همچنین برطرف کردن گودی زیر چشم ها داشته است، این امر برای لب‌ها یا هر قسمتی از صورت که نیاز به ترمیم یا افزایش حجم دارد نیز امکان‌پذیر است.
  مدت زمانی که طول می‌کشد تا تزریق فیلر تاثیر خود را بگذارد کوتاه بوده و مدت زمان ماندگاری آن‌ از شش ماه تا دو سال متفاوت است.

  فیلرها بر اساس نوع ماده استفاده شده در آن که یا صناعی یا طبیعی و یا بیولوژیک می باشد دارای انواع متفاوتی می باشند.
  در گذشته از موادسنتتیک بعنوان فیلتر استفاده میشد و به خاطر عدم هم خوانی با بافتهای بدن و آسیبهای ناشی از آن دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

  شایان ذکر است از کلاژن هم به عنوان فیلر استفاده میشود که در گذشته منشا حیوانی داشت و هم اکنون از نوع انسانی آن استفاده میشود که درهر دو حالت احتمال پس زدن و ایجاد حساسبت وجود دارد.
  در حال حاضر فیلری مورد تایید می باشد که درپوست باعث حساسیت نشود و از لحاظ ساختمان مولکولی شبیه به بافت پوست باشد و خطر بروز سرطان در آینده بهمراه نداشته باشد . فیلرهایی با این مشخصات به دو دسته تقسیم میشوند : ژلهای هیالورنیک اسید که به خاطر برخورداری از خصوصیات مذکور مورد تایید پزشکان واقع شده اند و همچنین بافت چربی که از بدن خود شخص ( برای مثال از پشت ران یا شکم) استخراج شده و در جای دیگری مانند صورت تزریق میگردد.

  امروزه در جامعه از عنوان پروتز به اشتباه برای تمامی انواع فیلر استفاده میشود. به طور مثال برخی افراد به ژل لب به اشتباه پروتز لب میگویند ، درحالیکه پروتز به ماده ای مصنوعی گفته میشود که در خارج ازبدن تولید میشود تا جایگزین قسمتی از بدن گردد. نا گفته نماند که در دانش زیبایی از پروتز لب وگونه وچانه و غیره نیز استفاده میشود که این پروتزها اغلب ازجنس سیلیکونی هستند و در طی عمل جراحی به وسیله جراح پلاستیک در لب ، گونه ، سینه و یا هر عضو دیگری قرارمیگیرند.

  بعد از تزریق فیلر احتمال خون مردگی در ناحیه تزریق وجود دارد که برای جلوگیری یا کاهش شدت آن باید از کمپرس یخ استفاده شود و از چند روز قبل از تزریق از مصرف داروهایی مثل ویتامین E، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین و ژلوفن و همچنین دی پیریدامول خودداری شود.
  جهت تزریق فیلر توصیه میشود حتما فرد با پزشک مشاوره کرده و از انجام کار نزد افراد غیرپزشک پرهیز نماید چرا که تزریق فیلرتوسط افراد فاقد دانش لازم ، میتواند با خطراتی مانند نکروزبافتی که ناشی از انسداد و آسیب عروق محل تزریق می باشد همراه باشد. از طرف دیگر استفاده از فیلرهای نامرغوب و ارزان قیمت و ابزار نامناسب تزریق هم میتوانند منجر به عواقب ناخوشایند و ماندگار گردند.

  خواندن 80 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 10:36

  نظر دادن

  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.